Ładowanie…

Skuteczna nauka angielskiego – sprawdź ciekawe triki!

Może ci się wydawać, że nauka angielskiego potrafi być prawdziwym wyzwaniem. Zwłaszcza w dorosłym wieku. Jednak postępująca globalizacja oraz możliwości pracy za granicą sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na podjęcie tego kroku. I bardzo dobrze! 

Przede wszystkim, na naukę nigdy nie jest za późno. Co więcej nawet jeśli nie planujemy poważnych zmian w życiu, przyswojenie nowego języka będzie bardzo korzystnym ćwiczeniem dla mózgu. Poza tym, dzięki internetowi czy telewizji poszerzanie wiedzy, a nawet nauka od podstaw są wyjątkowo łatwe w realizacji!

Łatwe sposoby, które możesz wdrożyć natychmiast

Te sposoby sprawdzą się szczególnie dobrze u osoby, która zna już podstawy języka. Jednak także początkujący uczeń może dzięki nim skorzystać. Co więcej, opisane metody są (niemal) całkowicie darmowe, a korzystanie z nich zupełnie niekłopotliwe. Nawet nie zauważysz, jak szybko przyswoisz nowe słówka i zwroty!

1. Oglądanie seriali w oryginale — dzięki serwisom streamingowym mamy obecnie pełny dostęp do anglojęzycznych filmów i seriali. Nic tylko korzystać! Na początku możemy zacząć od oglądania dobrze znanych produkcji w oryginale z napisami po polsku. Po jakimś czasie zauważymy, że coraz rzadziej musimy zerkać na podpisy. Wtedy możemy przestawić się na napisy w języku oryginału. Dzięki tej prostej metodzie uczymy się przy okazji poprawnej wymowy, a także możemy osłuchać się z autentycznym językiem.

2. Zmiana języka w mediach społecznościowych — statystyki są bezlitosne. Większość dorosłych Polaków spędza co najmniej kilka godzin na przeglądaniu social mediów. Ale zamiast się tym martwić, warto obrócić ten fakt na naszą korzyść. Długie godziny w internecie zapewne sprawiły, że znamy na pamięć układ i komendy na ulubionych stronach. Zmiana języka na angielski powinna więc przebiec zupełnie bezboleśnie. To samo możemy zrobić z naszym mailem i urządzeniami mobilnymi.

3. Otoczenie się językiem, czyli immersja językowa — dużo mówi się o naturalnych sposobach nauki języka, a zwłaszcza o wspomnianej immersji. Jednak niewiele o tym, jak zrobić to w warunkach domowych. A to wcale nie jest trudne. Zwłaszcza że metoda ta odznacza się ogromną skutecznością nawet u początkujących. Ustawmy w samochodzie anglojęzyczne radio lub słuchajmy audiobooków, przestawmy się na zagraniczne piosenki, jeśli mamy już podstawy, spróbujmy czytać artykuły i książki w obcym języku. A jeśli chcemy osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty…

Immersja językowa, czyli zanurzenie się w języku — kurs języka angielskiego

…znajdźmy kurs angielskiego, który uczy języka w taki właśnie niecodzienny sposób. Dla wielu osób typowo „szkolne” metody wykładania wiedzy są wyjątkowo nużące, a przy tym niezbyt efektywne. Nauka języka angielskiego metodą immersji językowej pozwala osiągnąć szybsze rezultaty, a przy tym pomaga pozbyć się takich problemów, jak bariera językowa.

To świetna propozycja zarówno dla początkujących, jak i osób, które już uczą się języka, ale mają opory przed mówieniem lub chciałyby nabyć biegłość językową. Co więcej, ten model nauki doskonale sprawdzi się u dzieci i u dorosłych.