Ładowanie…

Najpopularniejsze zwroty w języku angielskim. Poznaj je!

W języku angielskim jest wiele zwrotów używanych podczas rozmów. Niektórych z tych wyrażeń używamy na co dzień, podczas gdy inne są częściej używane w sytuacjach formalnych. Niektóre z tych wyrażeń zmieniły się z biegiem czasu, podczas gdy inne pozostały względnie niezmienione.

Podstawowe zwroty używane podczas rozmowy

Rozpoczęcie rozmowy to świetny sposób na rozpoczęcie rozmowy z kimś, kogo nie znasz. Może pomóc przełamać lody i dać ludziom możliwość wzajemnego poznania się.

Oto kilka podstawowych zwrotów po angielsku:

 • Jak masz na imię? – What is your name?
 • Co robisz? – What are you doing?
 • Jakie jest Twoje ulubione jedzenie? – What is your favourite food?
 • Skąd jesteś? – Where are you from?
 • Ile masz lat? – How old are you?

Jak zapytać o drogę po angielsku?

Wiele osób nie radzi sobie zbyt dobrze kiedy ktoś po angielsku pyta ich o drogę i może to być dość frustrujące, kiedy nie umiesz odpowiedzieć. Może to prowadzić do wielu nieporozumień, których można by uniknąć, gdyby ludzie znali podstawowe zwroty.

Poniżej znajduje się lista niektórych często używanych zwrotów, które są często używane podczas zapytania o drogę.

 • Czy mógłbyś mi powiedzieć, jak się dostać? – Could you tell me how to get to….
 • Próbuję znaleźć – I am trying to find….
 • Gdzie jest ? – Where is…..

Zwroty po angielsku używane w sklepie

Jeśli się zastanawiasz jakich zwrotów możesz użyć w sklepie, kiedy przebywasz za granicą, to zapamiętaj te najważniejsze zwroty:

 • Chcę kupić… – I want to buy…
 • Czy sprzedajesz…? – Do you sell…?
 • Ile to kosztuje? – How much is it?

Gdzie mogę znaleźć najpopularniejsze zwroty w języku angielskim?

Najpopularniejsze zwroty w języku angielskim są zazwyczaj krótkie, proste i łatwe do zrozumienia. Niektóre z nich mogą być ci znajome, nawet jeśli nie znasz ich znaczenia.

Najpopularniejszych zwrotów możesz nauczyć się korzystając z aplikacji, chodząc na kursy językowe, a także korzystające ze specjalnych podręczników do nauki języka.

Jakie są najlepsze sposoby na szybką naukę najważniejszych zwrotów po angielsku?

Istnieje kilka sposobów, aby szybko nauczyć się głównych zwrotów angielskich. Jednym z nich jest korzystanie z aplikacji takiej jak Memrise lub Duolingo. Innym sposobem jest skorzystanie z rozmówek podczas podróży za granicę.

Memrise to aplikacja, która zapewnia krótkie lekcje w ponad 25 językach, które są zaprojektowane tak, aby można je było ukończyć w ciągu 20 minut. Dzięki tej aplikacji możesz uczyć się zwrotów i słownictwa, grając w gry lub wykonując wyzwania. Posiada również funkcję o nazwie „Lingo”, która pozwala na stworzenie własnego kursu językowego do łatwego i szybkiego uczenia się zwrotów i słownictwa.

Duolingo to kolejna aplikacja, która uczy zwrotów i słownictwa, grając w gry lub wykonując wyzwania w różnych językach na całym świecie.

Jak szybko nauczyć się prawidłowej wymowy zwrotów?

Najlepszym sposobem będzie słuchanie radia lub oglądanie telewizji. Dzięki słuchaniu znacznie łatwiej przyswoisz wymowę. Musisz jednak pamiętać, że samo słuchanie nie wystarcza. Musisz jeszcze powtarzać usłyszane słowa. Istnieje wtedy dużo większe prawdopodobieństwo, że dany zwrot trafi do pamięci trwałej, czyli zapamiętasz go na stałe.